banner isbank

Satranç Haberleri

Başsağlığı

yas          Tsf disiplin kurulu başkanımız IA & IO Tahsin AKTAR'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi 29 Ekim 2014 Çarşamba Günü öğle namazından sonra Sarıçam ilçesi Buruk mezarlığında toprağa verilmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet , kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

             

                           TSF Adana İl Temsilciliği

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kızılay Haftası Satranç Turnuvası

kizilay        Kızılay Haftası satranç turnuvası 1 - 2 Kasım 2014 tarihleri arasında Çukurova Kahraman Olgaç Satranç merkezinde yapılacak olup , turnuvaya katılacak sporcularımızın yönergeyi dikkatli okuyarak kayıt olmaları önemle rica olunur.

    Turnuva kayıtlarımız kapatılmış olup , sporcularımızın  gösterdiği yoğun ilgiye teşekkür ederiz.

  Not : Turnuva 90 kişi ile sınırlı olup , kayıt şartları yönergede bulunmaktadır. 
  Not : Online kayıtta e mail ve cep telefonu girmeyen sporcuların kayıtları otomatik silinecektir.
               Yönerge için tıklayınız   

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

cumhuriyet           Cumhuriyetimizin 91. Kuruluş yıldönümü kutlar , Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canını ortaya koyan tüm gazilerimizin ve şehitlerimizi minnetle anıyoruz.
    
             Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun ... 
  
                          Av. Veysel TUNCİL
                       TSF Adana İl Temsilcisi     

İl temsilciliğimizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz

facebook cubic_logoTSF Adana il temsilciliğimizle ilgili tüm gelişmeleri sosyal medya adresimizden de takip edebilirsiniz.

https://www.facebook.com/pages/TSF-Adana-%C4%B0l-Temsilcili%C4%9Fi/761170750596287  adresinden bize ulaşabilirsiniz.

CUMHURİYET TURNUVAMIZIN ULUSAL BASINIMIZDAKİ YANKILARI

sabah.com.tr
 http://www.sabah.com.tr/guney/2014/10/21/satranc-turnuvasina-230-sporcu-katildi


http://www.milliyet.com.tr/amator-spor-haftasi-etkinlikleri-adana-yerelhaber-432632/

http://www.tsf.org.tr/temsilcilik-arsivi/7980-adanada-cumhuriyet-bayrami-turnuvasi

Adana'da Cumhuriyet Bayramı Turnuvası
 
Salı, 21 Ekim 2014 09:21
fft256 mf5398228
Türkiye Cumhuriyeti'nin 91. kuruluş yıldönümünü kutlama hazırlıkları kapsamında, Türkiye Satranç Federasyonu Adana İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası, 19 Ekim Pazar günü Seyhan Rotary Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen görkemli bir ödül töreniyle son buldu. Adana ve çevre illerden toplam 230 satranç sporcusunun 3 gün boyunca 4 ayrı kategoride kıyasıya mücadele ettikleri turnuvanın sonunda, toplam 10.500 TL. tutarındaki para ödülü, dereceye giren tüm sporculara dağıtıldı.

Adana'nın son yıllarda satranç sporuyla anılan bir kent haline geldiğini ifade eden Satranç İl Temsilcisi Av. Veysel Tuncil, cumhuriyet coşkusunu satranç sporcularının hamleleriyle ölümsüzleştirmek amacıyla düzenledikleri turnuvanın açılış hamlesini Tayvan'dan ülkemize gelen Uluslararası Rotary Başkanı Gary J.K. Huang'ın yaptığını belirterek dereceye giren sporcuların ödüllerine sponsor olan Seyhan Rotary Kulübü'ne, satranç sporuna desteklerinden ötürü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi'ye, 3 gün süren turnuva boyunca büyük bir özveriyle görevlerini yapan değerli hakem heyetine ve turnuvaya büyük bir ilgi göstererek centilmence mücadele eden sporcu ve velilerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Turnuvaya tekerlekli sandalyesiyle katılarak 3 gün boyunca kıyasıya mücadele ederek büyük ilgi toplayan satranç sporcusu Ozan Bayram, turnuva özel ödülüne layık görülürken, dereceye giren sporculara kupa ve madalyanın yanı sıra, hediye çekleriyle ödüllendirildi.