banner isbank

Satranç Haberleri

2014 TÜRKİYE YILDIZLAR ŞAMPİYONASI'NDA SPORCULARIMIZIN ÜSTÜN BAŞARISI

IMG 9519
 2014 Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’nda üstün başarı göstererek Millî Takım Havuzu’na giren ilimiz sporcularından;

13 Yaş Kızlar:
İlayda Elif KARCIOĞLU
Zeynep Şeyma İNCECİK

15 Yaş Genel:
Rıdvan ŞAKİR

18 Yaş Kızlar:
Beril BAYRAK (1. ve 2. ile eş puan)
İlayda SALT

Adana satranç ailesinin gururu olmayı sürdürerek çok önemli bir başarıya imza atmışlardır.


2014 Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’nda üstün başarı gösteren tüm sporcularımızı kutluyor, emeği geçen ailelerine ve kıymetli antrenörlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Türkiye Satranç Federasyonu
Adana Temsilcisi
Av. Veysel TUNCİL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

TÜRKİYE SATRANÇ 1. LİGİ'NDE ADANA RÜZGARI ESECEK

10450592 10153125762554657_3085242898680207477_n
Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Konya’da düzenlenen, 37 ilimizden 48 kulübün ve 700'e yakın sporcunun yarıştığı Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası’nda, Adana satranç ailesinin güzide kulüplerinden Dahi Satranç Spor Kulübü, Türkiye Satranç Birinci Ligi'ne yükselme hakkı elde ederek önemli bir başarıya imza attı.

Dereceye giren tüm sporcularımızı ve antrenörlerimizi gönülden kutluyor, Adana satranç ailesi olarak bu haklı gururu paylaşıyoruz.

Türkiye Satranç Federasyonu
           Adana Temsilcisi
          Av. Veysel TUNCİL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hakem Buluşması ve Kokart Takdimi

hakempiknik2hakempiknik3hakempiknik1hakempiknik
           TSF Adana il temsilciliğince açılan aday hakemlik kursunda başarılı olan aday hakemlerin kokartları ve lisans belgeleri Çukurova Kahraman Olgaç Satranç Merkezinde düzenlenen etkinlikle takdim edildi. Törenin açılış konuşmasını yapan Adana il temsilcisi Av. Veysel TUNCİL satranç hakemliğinin gönül işi olduğunu ve büyük bir özveri gerektirdiğini ifade ederek yeni aday hakemlere başarılar dileyerek satranç ailesine hoş geldiniz dileklerini sundu. Törende ayrıca ilimiz Ulusal Hakemleri  H.Turgay Yıkar , Ozan Özdemir , il hakemlerimiz Ayten Bilgili , Durdu Öztürk , Nevil Gündoğdu , Nida Kaya, Emre Şakir , Süleyman Kavuncuoğlu ve aday hakemlerimiz Seyhan Toğuşlu , Tolga Yanık hazır bulundular  
          Yeni Aday Hakemlerimiz İsmail Sürücü , Beyan Avşar , Mehmet Çetin ,Melike Savaş , Zahide Özkale ve Mehmet Bahar'ın kokartları ve lisansları Disiplin Kurulu Başkanı , IA & IO Tahsin AKTAR tarafından takdim edilerek tören aile fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.   
           TSF Adana İl Temsilciği

Gülümseten Dokunuşlar Sodes Projesi

projeproje1proje2proje3
       Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında "Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği" (PEKAY) tarafından hazırlanarak, Adana İl Emniyet Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Engelli Bireylere İş ve Meslek Edindirme Derneği (EBİMED-DER) ortaklığında gerçekleştirilen "Gülümseten Dokunuşlar" projesi görkemli bir törenle sona erdi. Engelli bireyleri sosyal bütünleşme, kültür, sanat ve spor alanlarında üretken hale getirmek ve yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla yaklaşık 6 ay süren Gülümseten Dokunuşlar projesinin ardından Polis Evi'nde gerçekleştirilen ödül töreninde satranç, el sanatları, ebru ve yüzme kursları dalında engelli bireylere kurs veren eğitimcilere plaket takdim edildi.
      İl Emniyet Müdürü Cengiz ZEYBEK'in plaket takdiminde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram HADİ'nin yanı sıra eğitmenlerimiz Ozan ÖZDEMİR - Ayten BİLGİLİ ve Altan ÖZGÜR hazır bulundular. Adana il temsilciliği olarak satranç eğitmenlerimizin destekleriyle bu projeye katkı sağlamanın mutluluğu ve sevincini yaşamaktayız. Bu projenin hayata geçirilmesinde emekleri olan tüm kurumlara ve TSF Adana İl Temsilciliği satranç eğitmenlerimize sonsuz teşekkür ederiz. 
      TSF Adana İl Temsilciliği
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Temsilcilikler Bölgesel Toplantıları Adana Buluşması

10155827 10152519223732384_7080470572448484257_n
Türkiye Satranç Federasyonu'nun Çukurova Bölgesi'ne bağlı olarak faaliyet gösteren İl Temsilcilerinin yerel düzeydeki çalışmalarının ve federasyonun genel politikalarının ele alındığı TSF Temsilcilikler Bölgesel Değerlendirme Toplantısı, Adana Barosu Sosyal Tesisleri'nde tamamlandı.

10415583 10152518716792384_4821812952649250688_n
Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay'ın açılış konuşmasını gerçekleştirdiği değerlendirme toplantısı; Disiplin Kurulu Başkanı Tahsin Aktar'ın yönetiminde, Adana, Gaziantep, Mersin, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş ve Kilis İl Temsilcileri'nin yanı sıra, Adana'nın merkez ilçeleri Seyhan, Yüreğir, Çukurova ve Sarıçam ilçe temsilcilerinin satranç sporunun genel ihtiyaç konularına yönelik tespit ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği karşılıklı görüş alışverişleriyle sürdürüldü.

10364045 10152524219917384_7477056195451998350_n

Toplantıya katılan il temsilcileri:

Veysel TUNCİL – TSF Adana İl Temsilcisi
Ömer Faruk ERCAN – TSF Mersin İl Temsilcisi
Sultan DABAN – TSF Hatay İl Temsilcisi
Bekir PAK – TSF Osmaniye İl Temsilcisi
Ulaş DEMİRCİ – TSF Kahramanmaraş İl Temsilcisi
Fatih EKİNCİ – TSF Gaziantep İl Temsilcisi
Yalçın GERGEROĞLU – TSF Kilis İl Temsilcisi

TSF Adana İl Temsilciliği
----------------------------------------------------------------------------------------