banner isbank

Satranç Haberleri

SOKAKTA SATRANÇ VAR - 2016

poster-70x100
Adana Satranç ailesinin çok değerli üyeleri;

11-18 Eylül 2016 tarihlerinde, “Sokakta Satranç Var” projemiz kapsamında, Çukurova'nın tüm güzelliğini, satranç coşkusuyla birleştirecek fotoğraflarınızı facebook, twitter ve instagram’da #sokaktasatrançvar etiketi ile yayınlamanız sonucunda ülkemizde bir paylaşım rekoru kırılmasını hedefliyoruz.

Paylaşımlarınızda, mutlaka yer ismi belirtelim ki ilimizin paylaşımları ön plana çıksın. Paylaşımlarımızı  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine e posta olarak gönderebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen tarihler içerisinde projeye toplu olarak katılım için önerilerinizi Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  ve  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine bekliyorum.  

      Veysel Tuncil
TSF Adana İl Temsilcisi
-------------------------------------------------------------------------------------- 

Uluslararası Satranç Turnuvaları

hataybb 2016_150
  
    Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile gerçekleşecek olan Hatay Büyükşehir Belediyesi 8. Uluslararası Satranç Turnuvası 27 Ağustos - 02 Eylül 2016 tarihleri arasında HATMEK Salonunda gerçekleşecektir.
 
   Detaylı bilgi için TURNUVA SAYFASI 

   Satranç  severlere duyurulur!!
    istopen2016 afis-s 
 
  29 Ağustos – 4 Eylül 2016 tarihleri arasında Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşecek Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası, bu yıl da Bakırköy Belediyesi'nin sponsorluk katkısı ile hayata geçecek. 

Detaylı bilgi için TURNUVA SAYFASI 

   Satranç  severlere duyurulur!!


izmir 150
   
15. İzmir Uluslararası Açık Satranç Turnuvası 05 – 11 Eylül 2016 tarihleri arası İzmir Halkapınar Kapalı Spor Salonu'nda yapılacaktır.

  Detaylı bilgi için TURNUVA SAYFASI 

   Satranç  severlere duyurulur!!cubuk2016 
  Çubuk Belediyesi II. Uluslararası  Açık Satranç Turnuvası 05 - 10 Eylül 2016 tarihleri arası Yükselen Koleji Spor Salonu - Çubuk / Ankara'da gerçekleştirilecektir. 

 Detaylı bilgi için TURNUVA SAYFASI 

   Satranç  severlere duyurulur!!

HAKEMLİK VE ORGANİZASYON BİLGİ SAYFASI

tahsin aktarSatranç kuralları, eşlendirme ve organizasyon alanlarındaki birikimlerini, süreç içinde oluşan makale ve yorumlarını, satranç toplumuyla paylaşmak üzere, TSF Disiplin Kurulu Başkanı IA&IO Tahsin AKTAR tarafından oluşturulan https://fenerweb.wordpress.com/ adresinde;

Yaşanmış olaylardan yola çıkılarak örnek olay ve senaryolar oluşturuldu. Örnek olaylar hem satranç oyun kuralları hem de organizasyon kuralları bütününde ele alınarak aydınlatılmaya çalışıldı.
Burada;
·         Gelişen ve değişen Fide Satranç Kuralları üzerine yorumları, senaryolar üzerine kurulu hakem uygulamalarını,
·         Hakem gelişimi için kaynak çalışmaları, makaleleri,
·         Organizatör ve yarışma yöneticileri için eğitimleri, makale ve dokümanları,
·         Eşlendirme ve eşitlik bozma üzerine makale ve örnek uygulamaları, turnuva kurallarını,
·         Genel anlamda, satranç dünyasındaki öne çıkan uygulamalar üzerine görüşlerimi
bulabileceksiniz.

ANTRENÖRLÜK KURSLARI

antrenorluk   İLİMİZDE 08-13 TEMMUZ 2016 TARİHLERİNDE 1.KADEME VE 2.KADEME SATRANÇ ANTRENÖRLÜĞÜ KURSLARI AÇILMASI PLANLANMIŞTIR.
 
    BAŞVURU YAPMAK İSTEYENLERİN EVRAKLARINI ÇUKUROVA İLÇE TEMSİLCİMİZ AMİR AKDAĞ'A(0505 572 48 79) TESLİM ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

   * Kursa katılabilmeniz için Satranç Sporcu Lisansına sahip olmanız gerekmektedir.     BAŞVURU EVRAKLARI
 1.Kademe Kurs için: En az 30 en çok 35 kursiyer ile eğitime başlanabilecektir.
 2.Kademe Kurs için: En az 20 en çok 30 kursiyer ile eğitime başlanabilecektir.

  ADANA SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİ 

2016 TÜRKİYE GENÇLER SATRANÇ ŞAMPİYONASI

gencler 2016     2016 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası Miller Holding sponsorluğunda 27 Haziran - 3 Temmuz 2016 tarihleri arasında ÇOMÜ Dardanos Uygulama Oteli - Çanakkale'de gerçekleştirilecektir. 

    Sporcularımıza duyurulur..
   
     Ayrıntılı bilgi için Turnuva Sayfası