banner isbank

SATRANÇ COŞKUSU YUMURTALIK’TA...

20140119 1516344Adana’nın Yumurtalık ilçesinde kayıtlı 150 lisanslı satranç sporcusunun üç gün süren çekişmeli mücadelelerine sahne olan "Yumurtalık İlçe Birinciliği Satranç Turnuvası" 19 Ocak Pazar günü Yumurtalık Belediye Salonu'nda geçekleştirilen görkemli bir ödül töreniyle sona erdi.
IMG 03422
Turnuvanın açılış konuşmasını gerçekleştiren TSF Adana İl Temsilcisi Av. Veysel Tuncil, bir Uluslararası Büyükusta'nın "satranç tahtası, insan zihninin jimnastik salonudur" sözlerini hatırlatarak Adana'nın turizm potansiyeli taşıyan çok önemli merkezleri arasında yer alan Yumurtalık ilçesinin yöneticilerine turnuvaya desteklerinden ötürü teşekkür ettiğini bildirdi.
YUM 6

Organizasyon kapsamında, 17 Ocak Cuma günü kaymakamlık makamını ve belediye başkanlığını ziyaret eden TSF Adana İl Temsilcisi Av. Veysel Tuncil ve beraberindeki heyet, kaymakam İsmail Hakkı Ertaş ve belediye başkanı Turgut Erişmen’e satranç takımı ve federasyonun yayın organı Mavi Kale dergisini hediye etti. 
IMG 03534

Turnuvanın açılış hamleleri, Yumurtalık İlçe Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Yumurtalık Belediye Başkanı Turgut Erişmen, Yumurtalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özkan ve TSF Adana İl Temsilcisi Av. Veysel Tuncil tarafından gerçekleştirilirken turnuvanın başhakemliği görevini deneyimli il hakemi Reyhan Çatak ve turnuva gözlemciliği görevini ise ulusal hakem Ozan Özdemir yerine getirdi. 
YUM 4
Küçükler ve Yıldızlar olmak üzere 2 ayrı kategoride tamamlanan turnuvada dereceye giren sporcular, kupa ve madalyanın yanı sıra, her kategori için 1.'ye tam altın, 2.'ye yarım altın ve 3.'ye çeyrek altın ile ödüllendirildi.
unnamed
KÜÇÜKLER:

1. İsmail Başar AKSAK

2. Anıl YILDIZ

3. Çağrı KÜÇÜKYETİM

 
YILDIZLAR:

1. Burak ERZİN

2. Bekir Barış YILDIZ

3. Zerda İKİZLER


EN KÜÇÜK SPORCU ÖDÜLÜ: Melih Sıtkı TUFAN

TSF Adana İl Temsilciliği 
--------------------------------------------------------------------